Rekondice ve Slatinicích (17. 9. – 23. 9. 2018)

Podzimní rekondiční pobyt jsme trávili opět ve Slatinicích ve dnech 17. – 23. 9. 2018.

Náš rekondiční pobyt byl po roce opět v lázních Slatinice – už po čtvrté (spojujeme odpočinek, radost ze společného bytí, procvičení a poléčení bolavých těl). Nachází se zde přírodní prameny mineralizované vody s obsahem sirovodíku – působí léčivě na lidská těla.

Ráno začínalo vždy rozcvičkou venku před hotelem. Ke cvičení jsme využívali individuálně i tělocvičnu s fitness. Každý den byl k dispozici plavecký bazén i vířivá koupel.

Po večeřích jsme jednak poslouchali přednášky o naší nemoci, o důležitosti ergoterapie atd. (z úst předsedkyně) a opět procvičovali naše mozky (moc důležité). Kika a Jana nám nachystaly kvízy pro cvičení paměti a znova v nás rozehrály soutěžního ducha.

V úterý byla v LD Balnea odbomá přednaška: „Gymnastika mozku“, kterou výborně vedla paní Helena Kostelníková. Ve středu jsme byli opět v LD Balnea na recitáIu písní a vzpomínek na W. Matušku – hráIa a  zpívala skupina Monáda. A ve čtvrtek jsme se zúčastnili přednášky na téma: “Významy písmen a jmen – Literologie“.

Nálada byla výborná, nasazení ohromné. A ,,o tom to je“! Bavili se všichni. Nejde napsat nic jiného.

Tato rekondice měla jako téma pobytu: ,,Vzpomínky na dětství, country táIada (písničky pro radost)“. Bylo splněno. Počasí jsme si přivezli krásné a celý týden nám vydrželo. Všichni jsme se pobavili a nasmáli, také zasoutěžili a přišli na jiné myšlenky. Myslet pořád jen na neduhy je únavné a smutné. Stačí s nimi neustáIe žít.

Jana M.